Haber

2023 Hazine ve Maliye ve Dışişleri bütçeleri onaylandı

ANKARA (İGFA) –Bütçe görüşmelerinin devam ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda iki bakanlığın 2023 yılı bütçeleri daha kabul edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Ege Adaları’nın silahlandırılmasıyla ilgili bilgi vereceğini kaydeden Erdoğan, Yunanistan’ın adaları silahlandırmaya 1960’lı yıllarda başladığını hatırlattı.

Türkiye’nin 1975’te nota verip protesto ettiğini ifade eden Çavuşoğlu’na CHP’li milletvekilleri tepki gösterdi. Bunun üzerine Bakan Çavuşoğlu, “İstersem CHP’yi eleştiririm diyorum ama milli çıkarlarıma aykırıdır derim. Burada AK Parti’yi suçlamaya çalıştığınızı söylemeye çalışıyorum.Burada günahı olmayan bir parti varsa o da AK Parti hükümetleri ve Cumhur İttifakıdır.Bundan sonraki hükümetlerdir.Lütfen yapmayın. dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak, “Kurucu düzenin, zalim devletin önemli, asık suratlı anlayışını temsil eden biri değilim. Ben bundan sonra hizmetkârlığa varan bir anlayışın temsilcisi olarak gülümsemeye devam edeceğim.” usta.” söz konusu.

Nebati, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un EYT’nin konuyla ilgili “İnsanlarla alay etmeyin, millete verdiğiniz sözü yerine getirin” açıklamaları üzerine, “Bak yine bir şeyi karıştırıyorsunuz; Bu ülkede emeği temsil eden Cumhuriyet Halk Partisi’ni değil, kusura bakmayın AK Parti’dir.AK Parti 20 yıl emeğe hizmet etti, emeğin bütün ihtiyaçlarını karşıladı, enflasyon karşısında ezmedi. , her türlü süreci en iyi şekilde yürüten ve güler yüzle yapan bir anlayıştır.” dedi.

Cari açığın dönemsel ve yapısal nitelikte olup olmadığının önemli olduğunu belirten Bakan Nebati, cari açığın yapısal değil dönemsel olduğunu belirterek, “Enflasyon küresel etkilerle arttı ve 2019’da zirvesini bıraktık. Kasım ayından itibaren enflasyonun her geçen gün aşağı indiğini göreceğiz.” söz konusu.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumların 2023 yılı bütçeleri kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu