Haber

Altın Portakal işçilerinden 2. eylem: Mağduriyetleri giderin

DUVAR-Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin düzenlenmesinde emeği geçen Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) çalışanları, tazminat ve haklarını alamadan işten çıkarılmalarını protesto etmek için ikinci kez Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

Sol.org’dan Yusuf Yavuz’un haberine göre,Avukat Baştuğ Çalışır, Altın Portakal işçilerinin hak arayışlarının devam edeceğini, herhangi bir analize rastlanmaması halinde bayram boyunca farklı işlem ve açıklamalarda bulunulacağını belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bütün alacak ve borçlar AKSAV’a aittir. AKSAV çalışanlarının haklarını desteklemektedir ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yasalara göre böyle bir ödeme yapmasının mümkün olmadığını kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.” ve yönetmelikler.”

Bu açıklamaya yanıt veren Av. Çalışır, sorumluluğu görmezden gelen ve hatta Altın Portakal işçilerinin ifadelerini yalanlayan devleti kamuoyunun vicdanına havale ettiklerini söyledi.

Vakfın kurucu lideri, doğal üyesi ve gururlu üyesi olan Büyükşehir Belediyesi’nin bu süreçte Belediye Başkanı’na ve makamına düşen sorumluluğa dikkat çeken Av. Baştuğ Çalışır, “Muhittin Böcek bu insanların mağduriyetlerini gidermekle değil, yapmadıklarıyla anılacak. Yapabildiğiniz halde yapamadıklarınızdan da ahlaki olarak sorumlusunuz.”

akseki-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu