Haber

Hakkari Müftülüğü yetkililerinin yardım çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenenlere yardım amacıyla Hakkari Müftülüğü tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.

İl Müftüsü’nden yapılan açıklamaya göre, bu kapsamda İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu’nun başkanlığında vaiz, Kuran kursu öğretmenleri, imam-hatipler ve müezzinler salkım sallama alanına gitti.

Şehirdeki kurum çalışanları maaşlarının bir kısmını depremzedelere bağışlıyor ve şehirdeki yardım kampanyalarına katkıda bulunuyor.

Durankaya Kasabası Güvenir Camii imamı-hatipi Metin Berşan’ın gözetiminde toplanan bir tır erzak, giyecek ve battaniye ile Aşağı Derecik Köyü Hüseyin Bateyi Camii imamı-hatipi İlyas Akdoğan öncülüğünde toplanan ihtiyaç malzemeleri yardım toplamaya götürüldü. merkezler.

Müftü Vekili Bilal Beyter, depremden etkilenenlerin yaşadığı en kötü duygunun yalnız kalma duygusu olduğunu belirtti.

Herkesin yardıma koşmak için seferber olduğunu belirten Beyter, şunları kaydetti:

“Deprem mağduru vatandaşların yanında olmak ve onların acılarını bilmek bizim için dini ve insani bir yükümlülüktür. Bu nedenle müftü olarak depremzedeler için ne yapabiliriz diye düşünmemiz gerekir. Bu kapsamda depremin ilk gününden bu güne kadar din görevlileri olarak maddi ve manevi katkılarımızla depremzedelerin yanındayız.Toplumumuzu bu konuda bilinçlendirmeye çalıştık.Vatandaşlarımızı katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Devletimizin yetkili kurum ve kuruluşlarının başlattığı nakdi yardım kampanyalarına bizzat destek verdiğimiz gibi, bu vesileyle vatandaşlarımızı kar miktarının bire ulaştığı bu sıkıntılı kış günlerinde afet gönüllüsü olarak katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Sahada görev yapan müftülük görevlilerine, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllülerine ve beyin sarsıntısı mağdurlarına maddi ve manevi katkı sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. ”

haberorta.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu