Haber

Naz Arıcı dünya şampiyonu oldu

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Artistik Patinaj Milli Sporcusu Naz Arıcı, World Winter Masters Games 2024’e katılarak dünya şampiyonu oldu.

11-21 Ocak tarihleri ​​arasında İtalya’nın Lombardiya bölgesinde düzenlenen World Masters Winter Games’e katılarak rakiplerini eleyen Milli Sporcu Naz Arıcı, 4 yılda bir düzenlenen ve dünyanın en büyük kış oyunları olarak kabul edilen kış oyunlarında dünya şampiyonu oldu. Dünyadaki spor organizasyonu.

‘TÜRK KADINININ GÜCÜNÜ TÜM DÜNYA GÖRDÜ’

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü milli sporcusu Naz Arıcı, “6’ncı kez dünya şampiyonluğunu ülkeme ve kulübüme getirmenin gururunu yaşıyorum. Dünya Kış Ustaları Oyunları dünyanın en büyük ve en değerli spor etkinliğidir. Böyle değerli bir turnuvadan şampiyonlukla dönmek benim için büyük bir gurur. Atatürk’ün Cumhuriyeti’nde yetişmiş bir kadının neler başarabileceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu anlamlı şampiyonluğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm kadınlara armağan ediyorum. “Bu başarıya ulaşmamda bana destek olan ve inancını hiçbir zaman kaybetmeyen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yenimahalle adını gururla temsil eden Naz Arıcı’nın dünyanın en değerli sporcularından biri olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Naz Arıcı, Türkiye’nin adını dünyaya duyuruyor ve Türk Bayrağımızı gururla dalgalandırıyor. “Sporcumuzu bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu