Haber

SAS Holding Vurgu Soruşturmasında 71 Şüpheliye Operasyon: 50 Gözaltı

SAS Holding vurgunculuk soruşturmasında 71 zanlıya operasyon: 50 gözaltı

İSTANBUL – SAS Holding’in sahibi Süleyman Aydın’ın intihar etmesi ve Sibel Koçan’ın öldürülmesinin ardından binlerce kişinin dolandırıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul’un 11 ilinde 71 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Baskınlarda 50 zanlı yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, üyeleri saadet zinciri yoluyla dolandırılan SAS Holding hakkında soruşturma, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2021 yılında başlatıldı.

Söz konusu şirket hesaplarındaki tutarsızlıklar, bizzat yöneticilerin MASAK raporlarına da yansıyan büyük para transferleri ve ‘Piramit Sistem’de kayıp 145 milyon liranın deşifre edildiği soruşturmada 71 kişi tutuklandı. şüpheliler

İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, savcılığın talimatıyla bu sabah 11 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

Operasyonlarda şu ana kadar 50 zanlının yakalandığı bildirildi. Diğer zanlıları yakalamak için çalışmaların sürdüğü öğrenilirken, yakalanan 50 kişi polis merkezine götürüldü.

Söz konusu holdingin sahibi Süleyman Aydın 2021 yılında intihar etmiş, yönetim kurulu üyesi Sibel Koçan ise 25 Haziran 2021’de para gönderirken başından vurulmuştu.

Binlerce kişinin dolandırıldığı iddiasıyla başlayan soruşturma derinleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu