Haber

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz’ı bıçaklayıp yaralayan sanık hakim karşısına çıktı

Yenilik Partisi Lideri Yılmaz’ı bıçaklayıp yaralayan sanık hakim karşısına çıktı

ANKARA – Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayıp yaralayan ve “kamu görevlisini kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan sanık, hakim karşısına çıktı.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Serhat Koçu ve tarafların avukatları katıldı. İddianamenin okunmasının ardından savunması dinlenen sanık Koçu, cinayete teşebbüs suçlamasını reddetti. Sanık, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’a açıklamalarından dolayı kızdığını ancak öldürme kastının olmadığını söyledi. Olay gününü anlatan sanık Koçu, Yılmaz’ı telaffuzlarından dolayı bıçakladığını belirterek, “İstanbul’dan Ankara’ya geldiğimi ve genel başkanla görüşmek istediğimi söyledim. Beni içeri aldılar. Beklemede bekledim” dedi. Odada 15-20 dakika beklettikten sonra Öztürk Yılmaz beni içeri davet etti. Nasıl yardım edip edemeyeceğini sordu. Sohbet ettik. İstanbul’da yaşadığım yerde siyasetle ilgilenen gençler olup olmadığını kendisine yönlendirmemi istedi. sinirlendi. Tam çıkacakken sesli mesaj aldı. Mesajda bir kadın “Nasıl çalışıyorsun? Gittiğim her yerde duvarlar, kapılar var. Açılmıyor” dedi. Bunun üzerine, Yılmaz memuru aradı ve “Sen benim çağrılarıma cevap vermeyebilirsin ama Allah korusun, sen cevap vereceksin” dedi. “Boynunu tuttum. Cebimden bıçağı çıkarıp sağ bacağına 2-3 kez sapladım. Yılmaz’ı yerde bırakıp uzaklaştım” dedi.

Sanık Koçu, olaydan sonra polise teslim olmayı düşündüğünü ancak ailesiyle İstanbul’da vedalaşmak istediği için İstanbul’a gitmeye çalıştığını söyledi. Sanık, yolda polisin otobüs görevlilerini araması üzerine vekilin yanına giderek durumu anlattığını ve Bolu’da güvenlik güçlerine teslim olduğunu iddia etti.

Açıklamaların ardından görüşü sorulan savcı, tutukluluğun devamını istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 7 Aralık’a erteledi.

Duruşmanın ardından Ankara Adliyesi önünde gazetecilere açıklama yapan Öztürk Yılmaz, eylemin öldürme amaçlı olduğunu söyledi. Mahkeme heyetini eleştiren Yılmaz, hakimin reddi talebinde bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu