Haber

Ameliyattan 2 gün sonra Türkiye 2.’si oldu.

Denizli’de mevsimlik işçi olarak ormanda çalışırken kamyona yüklenen kütüğün altında kalması sonucu sol bacağını kaybeden eski güreşçi Hakan Dağ, 2 günde Türkiye 2.’si olarak başarısına bir yenisini daha ekledi. böbrek taşı ameliyatından sonra.

Acıpayam ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki güreşçi Hakan Dağ, mevsimlik işçi olarak ormanda çalışırken kamyona yüklenen kütüklerden birinin üzerine düşmesi sonucu yaralandı. Tüm müdahalelere rağmen Dağ’ın sol bacağı diz üzerinden kesildi. Yaklaşık 1.5 yıllık tedavinin ardından protez bacakla yaşamaya başlayan Dağ, hayatını kaybetti. Dağ, yaşadığı zor günlere rağmen spora olan ilgisini bir an olsun kaybetmedi. Halterle ilgilenmeye başladı ve hayatını değiştiren kütüklerle antrenman yapmaya başladı. Azmiyle herkesi örnek alan Dağ, rakibini bile geride bırakarak 5 kez Türkiye halter şampiyonu oldu.

Hastaneden çıktı ve şampiyonluğa gitti

Başarılarını sürdüren engelli sporcu Hakan Dağ, 5 Nisan’da İstanbul’da başlayan 8. Türkiye Güç Kaldırma (Güç) Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil etti. 4 Nisan’da böbrek taşı ameliyatı olan Dağ, hastaneden ayrılarak İstanbul’a giderek podyuma çıktı. dün akşam. Ameliyat olmasına rağmen engelli rakiplerini geride bırakan Dağ, Singil Benç kategorisinde 135 kilo kaldırarak Türkiye 2.’si oldu.

Sağlık sorunlarına rağmen katıldığı şampiyonada değerli bir derece elde eden Hakan Dağ, “Geçen yıl Türkiye şampiyonu olduğum Türkiye Halter Şampiyonası’nda tüm engelsiz rakiplerimi yenerek Türkiye 2.’si oldum. Bu yıl 2 gün önce ameliyatımı oldum, elde ettiğim bu başarıyı destekliyorum, “Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonlukları. Denizli’yi ve Acıpayam’ı hem yurt içinde hem de yurt dışında madalyalar kazanmaya ve temsil etmeye devam etmek istiyorum.” – DENİZLİ

zara-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu